Czy ukończyłeś 18 lat?

Słodkie  (10)

Trockenbeerenauslese to kategoria win słodkich obejmująca wina powstałe z gron pokrytych szlachetną pleśnią. Z rosnących na krzewie kiści winogron ręcznie wybiera się tylko grona wysuszone i porażone szlachetną pleśnią. Zbiór wymaga dużych nakładów pracy i czasu, ale efekt jest zniewalający. Polecamy to słodkie, wciągające i niezwykle esencjonalne wino.
W magazynie
187,00 zł
Tokajskie wina słodkie to przede wszystkim te klasyczne, o mocno doprecyzowanej technice wytwarzania jak wina aszu, esencje, maślacze, szamorodni i forditasy. Cała reszta z oceanu słodyczy nosi nazwę „késői szüret ” – późnych zbiorów. Zwykle są one bardziej harmonijne, szybciej dojrzewające, ale mniej energetyczne od swoich braci z wielowiekowym nieraz rodowodem apelacyjnym. Ten...
Brak w magazynie
79,00 zł
Brak w magazynie
Wino słodkie, o ciepłej, złotej barwie. Niezwykle aromatyczne. Wyczujemy w nim melona, kandyzowaną pomarańczę, kwiat róży przyprawione odrobiną białego pieprzu. W ustach przypomina nam egzotyczną sałatkę owocową, w której słodycz jest kapitalnie zrównoważona przez kwasowość. Uwodzicielskie wino. „Edesem” w tłumaczeniu oznacza „Moje kochanie”.
Brak w magazynie
79,00 zł
Brak w magazynie
Ten słodki Furmint przenosi nas do ogrodu pełnego kwiatów, które przyciągają i hipnotyzują. Co łyk uwodzą nas inne doznania smakowe. Nieco owoców, mineralność, delikatna kwasowość przykryta słodyczą. Relaksujące wino.
W magazynie
69,00 zł
To był naprawdę niesamowicie trudny rok. Z wodami majowych i jesiennych powodzi spłynęło sporo tokajskich wiosek i winnic. Jesienne deszcze uniemożliwiły dobre zbiory w naturalnym dla Tokaju terminie. Grona były marne, szybko gniły, winiarze pośpiesznie ratowali przed ulewami nędzne resztki w winnicach. Ale nie Janos Arvay. Przeczekał deszcz, przeczekał wszystkich. Byliśmy u niego w...
Brak w magazynie
193,00 zł
Brak w magazynie
Słodki kupaż Furminta i Hárslevelű. Wino lekkie, mineralne, soczyste. Bogactwo aromatów i złożony smak zachęcają do chwili refleksji wprowadzając jednocześnie w błogi stan rozluźniania.
Brak w magazynie
89,00 zł
Brak w magazynie
Wielkie wina tokajskie produkowane są z gron pokrytych szlachetną pleśnią. Botrytis cinerea zajmuje grona i wysusza je na rodzynki w bardzo nieregularny sposób. Produkcja Tokaju Aszu jest pracochłonna i kosztowna ze względu na to, że z kiści wybierane są poszczególne grona pokryte pleśnią. W przypadku Tokaju Szamorodni zdrowe grona nie są odrzucane i wino powstaje z kiści, które tylko...
Brak w magazynie
139,00 zł
Brak w magazynie
Król win słodkich - Tokaj Aszu. Powstaje z gron wysuszonych pod wpływem działania szlachetnej pleśni. Wino gęste, o przepięknej bursztynowej barwie. Niezwykle bogate, o dominującym smaku dojrzałych jabłek, herbaty, miodu i karmelu. Prawdziwy eliksir!
Brak w magazynie
269,00 zł
Brak w magazynie
Wygląda i lśni jak stare złoto, wino z przełomu wieków jest łącznikiem pomiędzy starą a nową szkołą wielkich, słodkich, tokajskich win. Mimo swojej słodyczy w smaku wręcz orzeźwia, choć wiemy dobrze, że już za kilkanaście lat pojawią się w nim dymne, prawie cygarowe nuty, że będzie rosnąć i rosnąć. Wino, które w dobrej formie przeżyje nas i nasze dzieci.
Brak w magazynie
334,00 zł
Brak w magazynie
Arcydzieło. Za każdym razem kiedy mamy zaszczyt kosztować tego wina częstuje nas ono kompletnie innym światem. Powiedzieć o nim, że jest bajecznie bogate i nieprawdopodobnie złożone to nie powiedzieć nic.
Brak w magazynie
299,00 zł
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów